Dansk Volvoklub
Bestyrelse

KONTAKTPERSONER:



Dansk Volvoklub

Tlf. 2332 1951, mail@danskvolvoklub.dk


Kasserer, Susanne Hansen

Tlf. 2461 8747, kasserer@danskvolvoklub.dk


Redaktør, Susanne Hansen 

Tlf. 2461 8747, redaktion@danskvolvoklub.dk


Medlemsannoncer, Morten Nyboe

Tlf. 6089 6543, medlemsannonce@danskvolvoklub.dk


Erhvervsannoncer, Lasse Petterson

Tlf. 4188 3800

lassepetterson@danskvolvoklub.dk


Kontaktperson Fyn, Torben Poulsen 

Tlf. 2633 4712,

fyn@danskvolvoklub.dk


Kontaktperson Nordjylland,

Svend Andersen 

Tlf. 4020 9855,

volvosvend@gmail.com


Kontaktperson Midtjylland,

Christian Fisker

Tlf. 6136 9935,

midtjylland@danskvolvoklub.dk


Kontaktperson Østjylland,

Kent Stuhr Pedersen

Tlf. 2182 5904

ostjylland@danskvolvoklub.dk


Galleri, Bjarne Nyeland

Tlf. 2945 7175, galleriet@danskvolvoklub.dk


Værktøj, Bo Andersen

Tlf. 6116 2961, vaerktoj@danskvolvoklub.dk


Hjemmeside, Morten Nyboe 

Tlf. 6089 6543, webmaster@danskvolvoklub.dk


GRUPPER:



Amazon-gruppen Søren Pedersen

Tlf. 5055 9022, amazon@danskvolvoklub.dk


Volvo200-gruppen Lasse Petterson

Tlf. 9131 7277, volvo200@danskvolvoklub.dk



TEKNISKE RÅD:



Nyere Volvoer og Pladearbejde

Henning Bondo Clausen 

Tlf. 2165 3833, henningclausen@danskvolvoklub.dk


Amazon og 140-serie

Jørgen Boel 

Tlf. 2347 4038,

joergen.boel@mail.dk


Volvo 210, 444, 445 og 544

Anders Skærbæk

Tlf. 2221 4224,

skaerbæk@hotmail.com


Volvo PV

Rene Simonsen 

Tlf. 2482 1787, byg@re-l.net


Malerarbejde

Ib Rod

Tlf. 2332 1951, formand@danskvolvoklub.dk


Syn og ombygninger

Stig Jacobsen

syn@nfbilsyn.dk


 

BESTYRELSE:



Formand Ib Rod

Lillevang 25, Sneslev, 4100 Ringsted

Tlf. 2332 1951

formand@danskvolvoklub.dk

Kontaktperson til Motorhistorisk Samråd


Næstformand Bjarne Nyeland

Nordkrogvej 19, 4490 Jerslev Sj.

Tlf. 2945 7175

bjarnenyeland@danskvolvoklub.dk

Medlemsoplysninger


Redaktør Susanne Hansen

Lysningen 5, Skovsø, 4200 Slagelse

Tlf. 2461 8747

susannesmail@danskvolvoklub.dk

Redaktør, Kasserer og Medlemsliste


Bestyrelsesmedlem Lasse Petterson

Sagavej 3, 4200 Slagelse

Tlf. 4188 3800

lassepetterson@danskvolvoklub.dk

Erhvervsannoncer og sponsorater


Bestyrelsesmedlem Henning Petersen

Kålagervej 42, 2300 København S

Tlf. 2171 5985

henningpetersen@danskvolvoklub.dk

Træfudvalg


Bestyrelsesmedlem Mikael Holmgaard

Øgårdsvej 13, 4350 Ugerløse

Tlf. 4059 8560

mikaelholmgaard@danskvolvoklub.dk

Træfudvalg


Bestyrelsesmedlem Henrik Mau

Engvej 11, 4261 Dalmose

Tlf. 5818 8501 / 2126 8719

henrikmau@danskvolvoklub.dk

Træfudvalg


Suppleant Niels Erik Pedersen

Tlf. 3022 8725

nielserik@danskvolvoklub.dk


Suppleant Jan Rasmussen

Tlf. 2231 7146

janrasmussen@danskvolvoklub.dk